D Dry Touch Nedir?

DRY TOUCH, dünya iplik devi KORTEKS'in sertifikalı performans kumaş markasıdır. Fonksiyonel özelliklerini KORTEKS'in üstün teknoloji ürünü polyester ipliklerinden alan DRY TOUCH kumaşları sadece Zorlu Holding'in vereceği sınırlı sayıdaki lisanslı üreticiler tarafından üretilir.

DRY TOUCH performans kumaşları; spor giyim, iç giyim, denim giyim, iş elbisesi, Sporcu Kıyafetleri kumaşı , Personel kıyafetleri örme kumaşı , Otel personel iş kıyafetleri kumaşı  , Spor giyim kıyafetleri , Emniyet ve Bekçi kıyafet kumaşları  hazır giyim alanları başta olmak üzere çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

D Gelişmiş Nem Yönetimi

DRY TOUCH kumaş ıslatıldığında geniş yüzeyli lifleriyle, sıvıyı normal kumaşlara oranla üç kat daha fazla alana dağıtır. Böylece çabuk kuruyup sürekli kuruluk hissi sağlayarak bir çok cilt probleminin önüne geçer.

D Daha Doygun Renkler ve Doğal Görünüm

 Yüzey alanının genişliği sayesinde, kumaş daha fazla boya alarak diğer kumaşlarla kıyaslanamayacak ölçüde doygun renklere sahip olur ve ışığı dağıtılmış şekilde yansıtarak doğal bir görünüm kazanır. 

 

D Yüksek Verimlilik

 DRY TOUCH kumaşlar, gelişmiş örtücülük özelliği sayesinde standart kesitli ipliklerden yapılan kumaşlarla aynı örtücülüğü daha az iplik kullanımıyla elde edebilmektedir.

D Havlı Yüzeylerde Eğilme Direnci

Kanal kesitli özel lifler büküldükten ve eğildikten sonra serbest bırakıldıklarında hızla eski biçimlerine dönerler. Bu sayede, DRY TOUCH kumaşlarda, parmak izi gibi yüzeyde oluşan izler, hemen kaybolur, yüzeyin pürüzsüz kalması sağlanır.

D Yumuşak Tutum ve Gelişmiş Örtücülük

DRY TOUCH kumaşın yapısındaki kanal kesitli lifler kumaşa yumuşak bir tutum ve esneklik kazandırır. Ayrıca, bu liflerin şerit şeklinde olması yüzey alanını artırır, kanallı yapıdaki polyester iplikler sayesinde de kumaşlar daha hafif olmaktadır.

Copyright 2016 © Bir Fikir Yazılım & Ajans | All Rights Reserved

Yukarı